Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
NOVA ADRESA FORUMA : www.asekonomija.com

 

 Kakvu vodu pijemo ?- komentari

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

Kakvu vodu pijemo ?- komentari Empty
PočaljiNaslov: Kakvu vodu pijemo ?- komentari   Kakvu vodu pijemo ?- komentari EmptyPet Okt 23, 2009 1:41 pm



Zbog velikog interesovanja za ovu temu otvaram jos jedan odeljak , za uopstenu pricu.

Malo sam se prosetala po razlicitim sajtovima , blogovima , forumima i moram priznati da osim 'rekla-kazala' nema puno relevantnih informacija.
Ako neko smatra da ima sta da kaze , a da ta prica ima koliku - toliku verodostojnost , evo mu prilike.

U svakom slucaju , zakljucak koji sam ja uspela da izvucem iz licnog iskustva , iskustva prijatelja i iz raznih drugih prica je da su najcistije vode Prolom voda i voda Vrnjci.

Takodje , ispada da ciste vode NEMA vec da ima samo malo boljih i ( mnogo ) losijih izbora.

Citiram:
"Povecan unos hlora pospesuje rak dojke zbog veze sa masnim tkivima.
Teski metali iz vode, rdja iz cevi i slicno taloze se u organizmu i zajedno sa mastima zakrcuju krvne sudove.
Oboljenje bubrega, pored oboljenja krvnih sudova je jedno od vodecih u Srbiji, narocito u Vojvodini. "

Cinjenica je da u Vojvodini postoji problem vezan za los kvalitet vode jos odavno , a i da su bubrezna oboljenja veoma zastupljena , izmedju ostalog i zbog velikih kolicina raznih minerala i ostalih elemenata u vodama ove regije koji doprinose razvoju bolesti bubrega.

Sto se ostaloga tice zaista ne znam sta da kazem , volela bih da cujem i druga misljenja.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
boba

boba


Zodijak : Rak

Broj poruka : 40
Datum upisa : 28.08.2009

Kakvu vodu pijemo ?- komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakvu vodu pijemo ?- komentari   Kakvu vodu pijemo ?- komentari EmptySub Okt 24, 2009 7:58 pm

Nisam sigurna koliko je ovo "naucno potkovano" ali cini mi se da po svetu vodu fluorisu , a ne hlorisu.
Trebalo bi da je to kao zdravije za zube , kosti uopste.
Nazad na vrh Ići dole
istoricar

istoricar


Zodijak : Vodolija

Broj poruka : 48
Datum upisa : 22.10.2009
Lokacija : Anticka Grcka

Kakvu vodu pijemo ?- komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakvu vodu pijemo ?- komentari   Kakvu vodu pijemo ?- komentari EmptyNed Okt 25, 2009 11:22 am


Mene zanima koja se to voda tacno smatra zdravom ?
Koje bi karakteristike trebalo da ima i kako se moze dobiti takva voda ?
Na ambalazi flasirane vode svasta pise , ali ko meni garantuje da to stvarno jeste tako ?
Itd , itd.
Do sada nisam uspeo da pronadjem odgovor ni na jedno od ovih pitanja.
A ne znam vise ni koga da pitam.
Ima li nekih predloga ?


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kakvu vodu pijemo ?- komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakvu vodu pijemo ?- komentari   Kakvu vodu pijemo ?- komentari Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kakvu vodu pijemo ?- komentari
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Kuhinjica :: Vrste i karakteristike flasiranih voda na trzistu-
Skoči na: